SANTO DOMINGO + JESKYNĚ TRES OJOS

První zastávkou na výletě jsou jeskyně „Tres Ojos“ se třemi kouzelnými jezírky s bohatou florou i faunou. Pak už na Vás čekají nejstarší historické památky v Novém světě, nacházející se ve staré části města Zoně Colonial. Zde pocítíte atmosféru dávných dobyvatelů a uvidíte, co všechno zde po sobě zanechali. Projdete nejstarší ulici Ameriky „Calle Las damas“, navštívíte Kolumbův dům, Národní Pantheon, první katedrálu Ameriky a další pamětihodnosti. Zážitkem je i oběd v restauraci „Atarazana“, umístěné v historické budově bývalé zbrojnice. Při procházce starým městem navštívíte také muzeum jantaru a obchod se suvenýry, kde oceníte velký výběr a flexibilní ceny. Na závěr Vás čeká okružní jízda novou části města, při které uvidíte např. pobřežní promenádu, prezidentský palác atd.

TRES OJOS – neboli tři oči…
… jsou vápencové jeskyně nacházející se v parku „Mirador del Este“ v Santo Domingo. Tyto tři jezera jsou jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcích v zemi. Otevřené jsou od 09:00 do 17:00 a v noci jsou osvětlené barevnými světli. Místo bylo vytvořeno před mnoha staletími, v důsledku pohybu tektonických desek. Jeskyně dle všeho obýval domorodý kmen Taino.  Jména tří jezer jsou „Lago del Azufre“, „La Nevera“ a „El Lago de Las Damas“. Je zde ještě jedno další jezero „Los Zaramagullones“ – ovšem to není považováno za jedno ze tří „očí“, jelikož má otvor směrem ven. V závislosti na místě a její hloubky, vyvolává barevné odlesky modré, zelené a občas žluté. Faunu zde zastupují ryby, netopýři a želvy. Hloubka jezera zůstává neznáma.

SANTO DOMING – vstupní brána do Karibiku
Hlavní a zároveň největší město Dominikánské Republiky, celým jménem Santo Domingo de Guzmán.  Třímilionové město se nachází na jižním pobřeží ostrova Hispaniola. Město, jemuž se v koloniálním období přezdívalo „Vstupní brána do Karibiku“, bylo založeno v roce 1496 a díky svému historickému jádru „Zona colonial“ bylo v 20. století zapsáno na seznam UNESCO. V této části města najdete nejstarší katedrálu „Catedral Santa Maria“, nejstarší pevnost „Fortaleza Ozama“ nebo nejstarší univerzitu na americkém kontinentu. V Santa Domingu, můžete též navštívit dvě zajímavá muzea o tainské civilizaci „Mueo del Hombre Dominicano“ a „Museuo Prehispánico“. Nebo muzeum se současným dominikánským uměním „Museo de Arte Moderno“.  Za zmínku stojí také největší botanická zahrada v Karibiku. Jedna z dalších atrakcí pro turisty je tržnice ze 40.let 20 stol. „Mercado Modelo“, kde kromě suvenýrů, je také trh s nejrůznějším ovocem, zeleninou a kořením pro santodomingské obyvatele. Na turisti zde také čeká široký výběr restaurací. Noční zábavu pak najdete na proslulé promenádě „Malecón“. Tato proslulá přímořská promenáda je dějištěm posledního karnevalového průvodu na začátku března, festivalu merengue v červenci a jiných oslav či kulturních akcí.

Popis exkurze v pdf
Poznámka:
Cena dospělý: 3 050 Kč Dítě do 10 let: 1 600 Kč
Rezervace
po telefonu
Rezervace Kuba
+420 725 699 909
Rezervace Emiráty, Srí Lanka
+420 725 631 875
Rezervace Dominikánská republika, Mexiko, Maledivy
+420 257 221 724
Získejte slevu 599 Kč
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte
599 Kč
na dovolenou!
Souhlasím s podmínkami registrace
MAURICIUS